Idealne miejsce do zabawy z psem Yorkshire Terrier w Ząbkowicach Śląskich

Planujesz pobiegać z psem York w Ząbkowicach Śląskich, obowiązkowo sprawdź Park im. Sybiraków. Miejsce też jest dobre do relaksu od gwaru miasta, posłuchania na telefonie ciekawej audycji czy poczytania książki. Socjalizacja psa to niemal temat rzeka, ale opłaca się przeprowadzać ją również w parku, w którym napotkamy inne osoby z psami czy roześmianą młodzież. Definitywnie nie da się ustalić pory roku, w trakcie której to miejsce jest najbardziej czarujące, dlatego też wypada zweryfikować jego uroki latem, zimą, wiosną i jesienią. Pies z pewnością polubi to miejsce, zazwyczaj łatwo tu napotkać tu kogoś ciekawego do figli oraz obwąchiwać drzewa i krzewy o nietypowych kształtach i zapachach.

Przebywając w parku z psem nie zapominajmy o tych normach:

  1. Za każdym razem sprzątaj po swoim psie.
  2. Nie pozwól swojemu psu biegać i skakać po postronnych ludziach lub psach bez pozwolenia.
  3. Nie przywiązuj psa do takich elementów jak ławki, płoty czy słupy oświetleniowe.
  4. Upewnij się, że konieczne szczepienia Twojego czworonogiego pupila są aktualne.
  5. Nie zabieraj szczeniaka do parku jeżeli nie posiada wszystkich niezbędnych szczepień.
  6. Jeżeli nie ma dedykowanej strefy dla psa, pamiętaj, że czworonożny towarzysz powinien być na smyczy.
  7. Pies nie może być zostawiony bez nadzoru.
  8. Psy agresywne lub aspołeczne dystansuj od innych psów i trzymaj zawsze na smyczy.
  9. Chroń się przed kradzieżą Twojego pupila, zakup lokalizator dla psa.
  10. Doglądaj swojego psa, tylko ty odpowiadasz za działania Twojego pieska.

Park miejski w Ząbkowicach Śląskich

Miejski park z definicji to zorganizowany publicznie dostępny, obszar miejskiej zieleni pełniący funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe, a nierzadko także treningowe itp. Co ważne podnosi również odporność miast, a na dodatek niweluje następstwa niektórych niepożądanych sił przyrody takich jak powódź czy susza. Park ten zawiera tereny piknikowe, malownicze widoki, alejki, dlatego też strefa ta jest tak bardzo popularnym punktem wytchnienia. Jeśli lubisz biegać wśród zieleni, warto wziąć pod uwagę to miejsce wybierając twoją następną drogę do przebiegnięcia. Tę zieloną przestrzeń należy brać pod uwagę jeśli chcemy np. spacerować z psem York w województwie Dolnośląskim.

Adres parku: Osiedle XX-lecia, Ząbkowice Śląskie, gmina Ząbkowice Śląskie, powiat ząbkowicki, województwo dolnośląskie, 57-205, Polska

Dodaj komentarz